Zatrudnianie cudzoziemców - pełna sala słuchaczy

Komplet słuchaczy zgromadziło bezpłatne szkolenie dotyczące tematyki zatrudniania cudzoziemców, które odbyło się w naszym Ośrodku we wtorek, 4 grudnia.

Zatrudnianie obcokrajowców, to temat, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród pracodawców. Brak rąk do pracy to jedna z największych bolączek polskiej gospodarki, nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy coraz częściej i chętniej sięgają po zasoby ludzkie z innych krajów.

Procedury związane z zatrudnieniem cudzoziemców nie należą do najłatwiejszych, dlatego przygotowaliśmy bezpłatne szkolenie pod hasłem „Zatrudnianie cudzoziemców – aspekty prawne w świetle najnowszych i planowanych zmian”, którego celem było przybliżenie tematu i omówienie obowiązujących przepisów.

Współorganizatorem spotkania była Kancelaria Radców Prawnych Tabert Przyniczka Sp. j. z Leszna.

Szkolenie podzielone było na kilka bloków tematycznych. Pracownicy kancelarii opowiedzieli m.in. o regulacjach prawnych związanych z zatrudnianiem obcokrajowców. Omawiano m.in. zagadnienia dotyczące: przyjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce, podejmowaniu przez nich pracy, aspektach podatkowych związanych z zatrudnianiem obywateli innych krajów i konsekwencjach związanych z nielegalnym zatrudnianiem. Była też mowa o realizacji kontraktów międzynarodowych i delegowaniu pracownków.

Temat ubezpieczeń społecznych cudzoziemców pracujących w Polsce z uwzględnieniem regulacji Unii Europejskiej oraz umów dwustronnych dotyczących zabezpieczenia społecznego omówiły przedstawicielki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań, natomiast po spotkaniu mogli skorzystać z punktów konsultacyjnych prowadzonych przez Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w spotkaniu.

Szczególne podziękowania kierujemy do Powiatowego Urzędu Pracy w Kościanie i ZUS Inspektorat w Ostrowie Wielkopolskim za pomoc w zorganizowaniu punktów konsultacyjnych oraz do Kancelarii Radców Prawnych Tabert Przyniczka Sp. j. z Leszna za współorganizację spotkania.

Lidia Lewandowska
dyrektor
Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie

 

reklama