To była ciekawa konferencja biznesowa RIPH w Lesznie

Dnia 15 listopada 2023r. dyrektor OWP Lidia Lewandowska wzięła udział w konferencji biznesowej zorganizowanej przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Lesznie. Spotkanie odbyło się w klimatycznych wnętrzach Miejskiej Biblioteki Publicznej. W programie znalazły się wystąpienia Głównego Ekonomisty Krajowej Izby Gospodarczej Piotra Soroczyńskiego, który mówił o przyszłości przedsiębiorców w Polsce. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adam Abramowicz tłumaczył, w jaki sposób Konstytucja Biznesu chroni przedsiębiorcę przywołując hasło „Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone”. Jednocześnie prezentował obszary działania swojego resortu zachęcając przedsiębiorców, którzy znaleźli się w sporze administracyjnym do korzystania ze wsparcia i zapraszając do odwiedzenia jego biura terenowego w Poznaniu.

O Krajowym Systemie E-Faktur czyli popularnym KSEF w sposób niezwykle ekspresyjny i ciekawy opowiadała Luiza Pieprzyk, Partner TAX&DUTY, audytor podatkowy, wykładowca, ekspert w zakresie podatku VAT w Polsce i UE, były urzędnik Ministerstwa Finansów.

Ostatni blok konferencji poświęcony był wsparciu działalności gospodarczych w zakresie arbitrażu i mediacji. W tej części głos zabrali: Wiceprezes Sądu Rejonowego w Lesznie, Przewodniczący Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Lesznie Marcin Hałka, Prezes Wielkopolskiego Sądu Arbitrażowego Wojciech Celichowski, Prezes leszczyńskiego oddziału Wielkopolskiego Sądu Arbitrażowego Tomasz Kirstajn oraz Mediator w Ośrodku Mediacji przy RIPH w Lesznie Agnieszka Kozłowska.

Konferencja była doskonałą okazją do networkingu. W kuluarach przy kawie można było nie tylko nawiązać nowe kontakty i wymienić się doświadczeniami ale również porozmawiać z prelegentami i skorzystać z ich wiedzy.

Prezesowi RIPH w Lesznie Panu Tomaszowi Łasowskiemu dziękujemy za zaproszenie.

Ośrodek Wspierania
Przedsiębiorczości w Kościanie

 

Fot. RIPH Leszno

PARTNERZY
PUP
SFPK
WARP
Agencja Rozwoju Regionalnego
OCWP
KIDP
Polska Fundacja Przedsiębiorczości
Fundusz rozwoju i promocji
US
Centrum PISOP
K-SSSE