SAMOCHÓD W FIRMIE - bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców 25.02.2019

Przedsiębiorco zastanawiasz się nad tym czym różni się zakup gotówkowy auta, od kredytu, leasingu lub wynajmu długoterminowego? Pragniesz dowiedzieć się więcej na temat polityki flotowej i telematyki? Chcesz poznać program BIZNES EKSPERT stworzony dla sektora MŚP? A może interesują Cię zmiany w podatku dochodowym związane z kosztami eksploatacji pojazdów? Jeśli tak, to przyjdź na bezpłatne spotkanie i dowiedz się wszystkiego o samochodach w firmie.

Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie zaprasza na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców pt.:

SAMOCHÓD W FIRMIE - 25.02.2019 r. godz. 9.00 - 12.00
Kościan, ul. Dworcowa 1, (budynek dworca PKP, I piętro).

 

Spotkanie składać się będzie z dwóch części. 

I. Pierwsza część w godz. 9.00-10.00 poświęcona będzie zmianom w podatku dochodowym w 2019 r., które obejmują koszty eksploatacyjne samochodów. Poprowadzi ją Alicja Dylawerska - dyplomowana księgowa, członkini Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział w Poznaniu. 

1) Wstęp 

  • Podstawa prawna
  • Podstawowe definicje 

2) Warianty wykorzystywania samochodów w działalności gospodarczej 

  • Charakterystyka grup samochodów 

3) Kategorie kosztów uzyskania przychodu związanych z użytkowaniem samochodu 

  • Amortyzacja
  • Ubezpieczenie
  • Opłaty leasingowe
  • Koszty eksploatacyjne 

4)     Przepisy przejściowe. 

II. Druga część spotkania od godz. 10.00 do 12.00 poświęcona będzie zagadnieniom związanym z zakupem i eksploatacją samochodów w firmie. Uczestnicy poznają podstawowe różnice pomiędzy zakupem gotówkowym samochodu, kredytem, leasingiem oraz wynajmem długoterminowym. Na konkretnych przykładach zostaną omówione wady i zalety każdego rozwiązania. Przedsiębiorcy dowiedzą się również co to jest telematyka, do czego przydaje się polityka flotowa. Zapoznają się z programem Biznes Ekspert stworzonym specjalnie dla sektora MŚP. Spotkanie poprowadzą eksperci z Ciesiółka Auto Group Sp. J. w Lesznie. 

1) Finansowanie i rozliczanie „po nowemu”. Jakie finansowanie jest najkorzystniejsze dla Twojej firmy, z uwzględnieniem zmian w rozliczeniach samochodu służbowego w roku 2019. Porównanie czterech modeli: - gotówka, kredyt, leasing operacyjny i wynajem długoterminowy (FSL).

2) Polityka flotowa – co to i do czego się przydaje? 

3) Telematyka – korzyści jakie niesie dla przedsiębiorstwa. 

4) Oferta Ciesiółka Auto Group i program Biznes Ekspert, który został stworzony z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 22 lutego 2019 r.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie załączonego formularza pod adresem e-mail: biuro@owp.koscian.net

Więcej informacji pod nr telefonu 65 512 77 83 / 797 508 207.

 

Ośrodek Wspierania
Przedsiębiorczości w Kościanie

reklama