O autoprezentacji merytorycznie i na wesoło

Bezpłatne warsztaty pt. „Pierwsze wrażenie robi się tylko raz – klucz do autoprezentacji” zorganizowane w ramach Kampanii Społecznej DNI UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH.

Oj działo się, działo podczas wczorajszych warsztatów w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie. Było dużo śmiechu, ciekawe dyskusje, inspirujące zadania ale przede wszystkim ogromna porcja wiedzy zaserwowanej tak umiejętnie, że zapadała w pamięć bez specjalnego wysiłku. A wszystko to w ramach bezpłatnych warsztatów pt. „Pierwsze wrażenie robi się tylko raz – klucz do autoprezentacji” zorganizowanych w ramach Kampanii Społecznej DNI UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH.

Pierwsze wrażenie, jest najważniejsze, a powstaje ono w ciągu kilku chwil. Dlatego tak ważna jest świadomość własnych atutów, umiejętność ich prezentowania i „bycie w nieustannej gotowości”.

Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, co składa się na to jak jesteśmy postrzegani przez innych. Pani trener podpowiadała jak pracować nad własnym wizerunkiem, jak walczyć z tremą i jak najlepiej zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub wystąpienia publicznego.

Mówiliśmy o dresskodzie, komunikacji werbalnej i niewerbalnej, języku korzyści oraz prostych trikach, które pomagają w opanowaniu stresu.

Świetnym przerywnikiem były ćwiczenia wykonywane w grupach lub parach, które zintegrowały uczestników. Tworzyliśmy wizualizacje wybranych postaci. W ruch poszły flamastry, nożyczki, klej, kolorowe gazety i wyobraźnia. Uczestnicy musieli bronić stworzonych przez siebie projektów. Musieli też odpowiedzieć sobie i innym na ważne pytanie DLACZEGO? – Dlaczego robią to co robią, lub dlaczego potrzebują zmiany.

Panująca podczas zajęć luźna atmosfera sprawiła, że wszyscy świetnie się bawili, a spotkanie przeciągnęło się do późnych godzin wieczornych.

Uczestnikom dziękujemy za udział, a pani Renacie Frąckowiak z firmy Eureka za dużą porcję pozytywnej energii i cenną wiedzę.

Ośrodek Wspierania 
Przedsiębiorczości w Kościanie 

reklama