Rozmawialiśmy o kontroli zwolnień lekarskich i e-aktach

We wtorek, 10 września, w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie odbyło się szkolenie prowadzone przez przedstawicieli ZUS w Kościanie. Omówione zostały dwa bardzo ważne tematy, dotyczące zmian w przechowywaniu dokumentacji pracowniczej oraz kontroli zasadności zwolnień lekarskich.

„Prawo pracodawcy do kontroli zasadności i wykorzystania zwolnień lekarskich pracowników” to temat pierwszej części bezpłatnego spotkania przygotowanego wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Poprowadziła je Marzena Gruchot kierownik Inspektoratu ZUS w Kościanie. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposob kontrolować pracowników przebywających na zwolnieniu lekarskim i co zrobić, w sytuacji gdy zwolnienie nie jest wykorzystywane w sposób należyty. Wykład poparty był ciekawymi przykładami i wywołał sporo emocji i żywą dyskusję.

Drugie pod hasłem "Przechowywanie dokumentacji pracowniczej - e-akta dla płatnika" prowadziły: Małgorzata Piotrowska i Ilona Walczak. Omawiały one uregulowaniach, które wprowadziły w życie możliwość przechowywania dokumentacji prcowniczej w formie elektronicznej.

W szkoleniach uczestniczyło 12 osób, którzy zadawali wiele pytań, na któe uzyskali rzeczowe i merytoryczne odpowiedzi.

Uczestnikom szkolenia dziękujemy za przybycie, a prelegentkom z ZUS Inspektorat w Kościanie za współpracę i przekazana porcję wiedzy.

Ośrodek Wspierania
Przedsiębiorczości w Kościanie

reklama