Zgłębiali tajniki prowadzenia własnego biznesu

We wtorek, 6 lutego, w naszym Ośrodku spotkali się przyszli przedsiębiorcy. O tym jak założyć i prowadzić własną działalność opowiadał trener biznesu Krzysztof Korebko z Fundacji Tax Care.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Omawiano formalności, jakich dopełnić musi osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą, wybór najkorzystniejszych form rozliczenia podatkowego, obowiązki przedsiębiorcy oraz źródła pozyskiwania środków na rozwój i wiele innych aspektów pracy na własny rachunek. W rozmowach pojawił się również temat najnowszych uregulowań dotyczących przedsiębiorców, które wprowadza w życie uchwalona niedawno Konstytucja Biznesu. Pytań było dużo, ale żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi.

Po spotkaniu każdy z uczestników mógł indywidualnie porozmawiać z trenerem. Konsultacje przeciągnęły się, gdyż większość uczestników skorzystała z okazji, by zasięgnąć fachowej porady w kwestiach dotyczących ich pomysłów na własny biznes.

A już 20 lutego zapraszamy na kolejne bezpłatne szkolenie, którego tematem będzie możliwość pozyskania nisko oprocentowanych pożyczek unijnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz na utworzenie nowych miejsc pracy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 lutego. Więcej informacji pod nr 65 512 77 83.


Lidia Lewandowska
specjalista ds. programów pomocowych
w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie

reklama