Od grudnia tylko elektroniczne zwolnienia lekarskie!

Uwaga przedsiębiorcy! Od 1 grudnia 2018 zwolnienia lekarskie tylko w formie elektronicznej!

Szanowni Państwo

Już od następnego miesiąca diametralnie zmienia się sposób wystawiania i obiegu zwolnień lekarskich. Po uruchomieniu systemu e-zwolnień tradycyjne papierowe druki przestaną funkcjonować. Zastąpią je pliki generowane cyfrowo.Przed wprowadzeniem systemu zwolnień elektronicznych, lekarz musiał wystawiać papierowe zwolnienie (druk ZUS ZLA). Od 1 grudnia 2018 r. każdy lekarz, wprowadzał będzie dane do elektronicznego systemu ZUS. W ten sposób zarówno ZUS, jak i pracodawca błyskawicznie dowiedzą się o chorobie ubezpieczonego. Pracownik nie będzie musiał przekazywać papierowej formy tego zwolnienia.

E-zwolnienia ułatwią życie lekarzom, pracodawcom i pracownikom. Informacje o chorobie ubezpieczonego zostaną dostarczone jedynie do tych pracodawców, którzy posiadają profil na ZUS-owskim portalu PUE. Istotnym elementem tej zmiany jest fakt, że zarówno pacjent, jak i pracodawca pozbywają się uciążliwego obowiązku wypełniania i przesyłania papierowych dokumentów do ZUS.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo pod adresem: https://zus.pox.pl/zus/to-juz-koniec-papierowych-zwolnien-lekarskich.htm.

Tomasz Kukurenda
Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie

 

reklama