Udział OWP w IV Forum Przedsiębiorczości Gminy Czempiń

Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie na zaproszenie Burmistrza Konrada Malickiego wziął udział w IV Forum Przedsiębiorczości Gminy Czempiń, które odbyło się w środę 11 kwietnia w sali sesyjnej Urzędu.

W Forum zorganizowane przez Burmistrza Gminy Czempiń przy współpracy z Samorządowym Funduszem Poręczeń Kredytowych w Gostyniu uczestniczyli lokalni przedsiębiorcy oraz przedstawiciele różnych instytucji i organizacji. W kilku słowach zaprezentowali oni działalność swoich jednostek oraz omówili zmiany przepisów w 2018 roku istotne dla osób prowadzących własny biznes. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Adwokackiej Spółki Partnerskiej Malczewski Stoczczak Matyaszczyk z Leszna, Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych w Gostyniu oraz Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie. Z sali padało wiele pytań. Był też czas na rozmowy indywidualne. Burmistrz Czempinia zaprezentował bazę lokalnych firm, która już niebawem pojawi się na stronie gminy, opowiedział o planach związanych z terenami inwestycyjnymi oraz o konkursie „Przedsiębiorca Roku Gminy Czempiń” i warunkach zgłaszania kandydatów.

Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze i było okazją nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z nowymi uregulowaniami. Dla przedsiębiorców gminy Czempiń była to też okazja do zapoznania się z działaniami i ofertą naszego Ośrodka. Zainteresowanie wzbudziły organizowane przez OWP szkolenia, a także informacje dotyczące preferencyjnych pożyczek na rozwój przedsiębiorstw w ramach projektu JEREMIE 2. Było więc sporo dla ducha ale i coś dla ciała, bo o pyszny catering zadbał SFPK.

Panu Burmistrzowi Konradowi Malickiemu serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość zaprezentowania oferty Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie przedsiębiorcom z Ziemi Czempińskiej.

Lidia Lewandowska
p.o. dyrektor
Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie


 

reklama