Sukcesja - przekazanie przedsiębiorstwa następcom - szkolenie bezpłatne 19.03.2019 r.

25 listopada 2018 r. uchwalono ustawę o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (JDG). Jak to wygląda w praktyce?

Szanowni Państwo

Wszystkich przedsiębiorców, którzy pragną dowiedzieć się jak przeprowadzić lub zaplanować przekazanie firmy następcom, zapraszamy na szkolenie pod hasłem:

„Ochrona majątku Przedsiębiorcy, czyli jak stworzyć firmę wielopokoleniową”

19 marca 2019 r. w godz. 10.00-12.00 lub 14.00-16.00

do Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, ul. Dworcowa 1, (budynek dworca PKP, I piętro).

Celem szkolenia jest uświadomienie ryzyk związanych z brakiem planu przekazania firmy następcom oraz wskazanie możliwości zaplanowania przejęcia przedsiębiorstwa przez następców zarówno na wypadek przejścia właściciela firmy na emeryturę, jak i jego śmierci. Co zrobić, aby w razie śmierci właściciela firma, bez wstrząsów, mogła kontynuować działalność? Jak zaplanować i przeprowadzić sukcesję? Na te i inne istotne pytania związane z bezpieczeństwem funkcjonowania przedsiębiorstwa w obliczu zdarzeń losowych odpowiemy na naszym spotkaniu.

Na spotkaniu zostaną przedstawione możliwości takiego zaplanowania sukcesji przedsiębiorstwa, aby zapewnić sprawną kontynuację działalności. Ponadto zostaną omówione możliwości w zakresie podziału majątku przedsiębiorcy pomiędzy członków rodziny, aby uniknąć lub zminimalizować konflikty pomiędzy osobą przejmującą firmę a pozostałymi członkami rodziny.

Omówione będą charakterystyczne cechy poszczególnych form działalności gospodarczej (indywidualnej działalności, spółki cywilnej, spółek handlowych), które mają istotne znaczenie w przypadku sukcesji.

Prelegenci:
Mecenas Karol Sikorski  -  Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych
Artur Łuczak  - dyrektor zarządzający Firma na Pokolenia
Marcin Andrzejczak  - dyrektor PZU Życie Region Wielkopolska


Uwaga: Każdy z uczestników seminarium otrzyma Pakiet Sukcesyjny!

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 marca 2019 roku do godz. 13:00 na załączonym formularzu zgłoszeniowym, który należy przesłać pod adresem e-mail: biuro@owp.koscian.net.

Liczy się kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji pod nr telefonu 65 512 77 83 / 797 508 207.

Ośrodek Wspierania
Przedsiębiorczości w Kościanie

reklama