Skuteczna promocja firmy na facebooku - to nie jest trudne

W poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., podczas warsztatów zorganizowanych w OWP przedsiębiorcy poznali sposoby wykorzystywania social mediów do promowania swoich firm i pozyskiwania nowych klientów.

Wczoraj w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty pod hasłem „Facebook dla firm – wypromuj swój biznes na fanpage!”. Wzięło w nich udział 12 osób. Chętnych było zdecydowanie więcej, jednak liczba miejsc była ograniczona. Podczas spotkania mowa była o tym jak skutecznie zaprzęgnąć social media do promocji firmy. Pani Aleksandra Mikołajczyk, która na co dzień organizuje kampanie reklamowe znanych marek przekonywała uczestników, że promowanie firmy na fanpage nie jest rzeczą trudną. Wystarczą dobre chęci oraz odpowiednia wiedza, którą starała się przekazać podczas spotkania. Zajęcia były intensywne ale atmosfera luźna. Z sali padało wiele pytań dotyczących zarówno zagadnień ogólnych związanych z facebookiem jak i konkretnych spersonalizowanych działań dotyczących tworzenia i prowadzenia indywidualnych fanpage. Żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi.

Mowa była o optymalnym zagospodarowaniu przestrzeni wizualnej, budowaniu grupy docelowej, algorytmach dotyczących tworzenia zasięgu, tym co wolno i czego nie wolno, tworzeniu chwytliwych postów i całej szerokiej gamie innych zagadnień mających wpływ na skuteczność niezwykle użytecznego narzędzia jakim jest fanpage. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność, a Pani Trener za przekazaną wiedzę.

W ramach cyklu szkoleń związanych z promowaniem firm w social mediach, które Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości zamierza zrealizować znajdą się jeszcze dwa tematy. Pierwszy z nich dotyczyć będzie warsztatów z tworzenia reklam i wizualizacji za pomocą prostych ogólnie dostępnych narzędzi - bezpłatnych programów PowerPoint i Gimp. Można dzięki nim stworzyć atrakcyjne i profesjonalne grafiki na użytek m.in. fanpage. Drugi dotyczyć będzie copywritingu i nauczy jak pisać krótkie, chwytliwe teksty, które nie zmęczą klienta, a zachęcą go do korzystania z usług lub produktów firmy. O ich terminach będziemy informowali na stronie internetowej oraz FB stowarzyszenia.

Zapraszamy również osoby zainteresowane tematem promocji firmy w social mediach na drugą edycję szkolenia „Facebook dla firm – wypromuj swój biznes na fanpage!”, która odbędzie się 17 maja 2018 r. w godz. 14.30-19.30 w siedzibie Ośrodka w Kościanie przy ul. Dworcowej 1 (budynek dworca PKP, I piętro). Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Lidia Lewandowska
p.o. dyrektor
Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie

reklama