O zagranicznym biznesie w Lesznie

W środę, 2 października uczestniczyliśmy w konferencji pod hasłem „POROZMAWIAJMY O ZAGRANICZNYM BIZNESIE”.  Spotkanie miało miejsce w Lesznie i było elementem cyklu spotkań „Doing Business” realizowanych w stolicach subregionów.

Organizatorami spotkań kierowanych do przedsiębiorców działających już na rynkach zagranicznych lub planujących międzynarodową ekspansję byli: Wielkopolski Fundusz Rozwoju, Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Reprezentanci poszczególnych spółek samorządowych zaprezentowali ofertę wsparcia dla sektora mikro małych i średnich przedsiębiorstw. Była mowa o nisko oprocentowanych pożyczkach, środkach unijnych na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej, poręczeniach i gwarancjach.

Przedstawiona została propozycja wsparcia przedsiębiorców ze strony Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju w nawiązywaniu kontaktów zagranicznych. Przedstawiono też dotychczasowe osiągnięcia pokazując na przykładach, że firmy z małych miejscowości mogą skutecznie nawiązywać współpracę z zagranicznymi kontrahentami.

Nie zabrakło też specjalnej strefy B2B, w której każdy uczestnik mógł indywidualnie porozmawiać na interesujący go temat.

Ośrodek Wspierania
Przedsiębiorczości w Kościanie 

reklama