Nowe konsultacje w Ośrodku

Na wszystkie spotkania obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Można ich dokonać pod nr tel. 65 512 77 83, 797 508 207 lub mailowo pod adresem: biuro@owp.kocian.net

Coraz więcej osób korzysta z oferty bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin w ramach akcji „Poniedziałki z ekspertem”, zapoczątkowanej przez Ośrodek Wspierana Przedsiębiorczości w ubiegłym roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sukcesywnie poszerzamy ofertę. Najnowsza propozycja, z której będzie można skorzystać już od sierpnia to konsultacje w zakresie eksportu oraz promocji firmy w internecie.

Oferta skierowana jest do mieszkańcy naszych gmin członkowskich: Kościana, Czempinia i Śmigla oraz miasta Kościana, ale korzystają z niej nie tylko Polacy. Zaglądają do nas również obcokrajowcy, którzy właśnie tutaj pragną realizować swoje zawodowe i biznesowe plany. Pomagamy im odnaleźć się w polskiej rzeczywistości, wspieramy i podpowiadamy.

Co miesięczne dyżury w Ośrodku pełnią:

- doświadczony coach i mediator Jolanta Wojciechowska, która wspiera m.in. osoby wchodzące lub powracające na rynek pracy, tych którzy osiągnęli szklany sufit lub czują silną potrzebę zawodowego rozwoju i budowania kariery,

- prawnik – Wojciech Dominiak z Adwokackiej Spółki Partnerskiej MSM, który odpowiada na pytania przedsiębiorców i osób, które zamierzają otworzyć własną działalność,

- trener biznesu i promotor start-upów Jakub Grzelka, z którym można przeanalizować swój pomysł, porozmawiać o procedurach dotyczących zakładania własnej działalności, analizie rynku, marketingu i wielu innych ciekawych tematach związanych ze startem w biznesie,

- doradcy podatkowi Izabela Kaczmarek i Jerzy Szyguła wspomagający cennymi radami osoby, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą, omawiają zagadnienia związane z finansami, podatkami oraz składkami na ZUS.

- konsultanci z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, z którymi można porozmawiać o programach i projektach, sprawdzić harmonogramy naborów wniosków oraz zasięgnąć informacji dotyczących pomocy ze środków unijnych.

Od sierpnia do długiej listy dyżurów dokładamy jeszcze jeden. W każdy drugi poniedziałek miesiąca będzie można spotkać się z konsultantami ds. eksportu oraz promocji firmy w internecie z projektu Google Internetowe Rewolucje.

 Konsultacje odbywają się w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, ul. Dworcowa 1 (budynek dworca PKP, I piętro).

  Z usług Ośrodka korzystają również obcokrajowcy, którzy swoje zawodowe i biznesowe plany wiążą z naszym regionem.


reklama