1000 wielkopolskich przedsiębiorstw wspartych z projektu JEREMIE!

Już 1000 wielkopolskich przedsiębiorstw skorzystało ze wsparcia w ramach programu Jeremie 2. Wśród nich znalazły się 802 mikro przedsiębiorstwa, a także 181 małych przedsiębiorstw i 17 średnich firm z Wielkopolski!

      Swój mały udział w tym ma również Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, w którym od października 2018 r. można załatwiać wszelkie formalności związane z pozyskaniem i rozliczeniem niskooprocentowanych pożyczek unijnych.  

      Z informacji podanych na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu wynika, że łączna suma udzielonego finansowania wyniosła ponad 162 mln złotych, z czego pożyczki stanowiły 141 mln złotych, a poręczenia 21 mln złotych. Najczęściej po wsparcie sięgali przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej, przetwórstwa przemysłowego i budownictwa.

      Jeremie 2 jest kontynuacją Inicjatywy JEREMIE, która wdrażana była w perspektywie finansowej Unii Europejskiej w latach 2007-2013. Województwo Wielkopolskie uruchomiło ten zwrotny mechanizm finansowy jako pierwsze w kraju. Należy dodać również, że w skali kraju najwięcej przedsiębiorców z Wielkopolski korzysta z finansowych instrumentów zwrotnych. Z projektu Jeremie 2 oferowane są pożyczki i poręczenia kredytów bankowych. Po realizacji inwestycji i spłacie zaciągniętego przez przedsiębiorców finansowania, środki pieniężne będą mogły być wykorzystane na wsparcie kolejnych firm.

      Preferencyjne pożyczki lub poręczenia skierowane są przede wszystkim do przedsiębiorców borykających się z brakiem kapitału  na rozwój i innowacje w swojej firmie, którzy mają trudności z uzyskaniem kredytu w bankach komercyjnych. Jeremie 2 to również atrakcyjny sposób finansowania pomysłów na biznes dla tych, którzy dopiero rozpoczynają lub krótko prowadzą działalność gospodarczą. Przedsiębiorstwa w fazie startup, firmy nie mające historii kredytowej, czy zabezpieczeń wymaganych przez banki komercyjne.

      Przypominamy, że oprocentowanie pożyczki zaczyna się od 1,83 % w skali roku.  Pieniądze można wykorzystać m.in. na: zakup sprzętu, maszyn, urządzeń, samochodów i innych środków transportu, budowę, adaptację, modernizację budynków, hal, magazynów itp. 50% pozyskanej pożyczki możesz przeznaczyć na środki obrotowe.

      Zainteresowanych zapraszamy do Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie,
ul Dworcowa 1 (budynek dworca PKP, I piętro).
Udzielimy informacji, pomożemy w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych.


Więcej informacji o programie Jeremie 2 pod adresem: https://owp.koscian.net/Pozyczki_w_ramach_inicjatywy_JEREMIE2.html.

reklama