stowarzyszenie wspierania przedsiębiorczości
w kościanie

newsletter

Chcesz być informowany o nowościach w naszym serwisie, szkoleniach, wykładach itp. podaj nam swój e-mail.

Wirtualny Kościański Inkubator Przedsiębiorczości

Spotkania informacyjne w 2017 r.

Pragnąc zapewnić mieszkańcom Powiatu Kościańskiego kompleksowe usługi i dostęp do rzetelnej informacji Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie na co dzień współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami.

W gronie naszych partnerów znajdują się m.in.: Powiatowy Urząd Pracy Kościanie, Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Lesznie, Poznaniu oraz Nowym Tomyślu i inni. Na bazie tej współpracy w 2017 roku Stowarzyszenie zorganizowało szereg spotkań informacyjnych skierowanych do przedsiębiorców i przyszłych przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego. Wśród omawianych zagadnień znalazły się m.in.:

- obrót gruntami rolnymi pod inwestycje gospodarcze,

- zmiany w przepisach o prawie podatkowym,

- obsługa jednolitego pliku kontrolnego w związku ze zmianami w przepisach o prawie podatkowym,

- możliwość pozyskania dotacji na szkolenia dla pracowników MŚP oraz podniesienie efektywności energetycznej przedsiębiorstw w Wielkopolsce.

Ponadto w naszej siedzibie zorganizowaliśmy bezpłatny dyżur doradcy podatkowego. Wzięliśmy udział w Targach Pracy przygotowanych przez PUP w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie.

Realizujemy też cykl otwartych warsztatów, których zadaniem jest rozwój osobisty uczestników, ich kreatywności, kompetencji i umiejętności. Pokazujemy jak radzić sobie ze stresem i jak zachować równowagę między życiem prywatnym i zawodowym. Oprócz tzw. umiejętności miękkich nasi kursanci zdobywają konkretną wiedzę, którą mogą wykorzystać w pracy i prowadzeniu własnego biznesu.

Nasz Ośrodek istnieje dzięki pomocy:

 • Powiat
  Kościański
 • Miasto
  Kościan
 • Gmina
  Kościan
 • Miasto i Gmina
  Czempiń
 • Miasto i Gmina
  Krzywiń
 • Miasto i Gmina
  Śmigiel
 • Powiatowy Cech
  Rzemiosła i Przedsiębiorczości
  w Kościanie
 • Stowarzyszenie
  Kupców Ziemi
  Kościańskiej
realizacja studiofabryka.pl