stowarzyszenie wspierania przedsiębiorczości
w kościanie

newsletter

Chcesz być informowany o nowościach w naszym serwisie, szkoleniach, wykładach itp. podaj nam swój e-mail.

Wirtualny Kościański Inkubator Przedsiębiorczości

BIZNES Z PRZYSZŁOŚCIĄ - 2017

 „Biznes z przyszłością” to konkurs, który Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie zorganizowało w okresie od stycznia do marca 2017 roku wspólnie ze Starostwem Powiatowym oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Kościanie. Konkurs skierowany był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na terenie Powiatu Kościańskiego.

Celem konkursu było promowanie idei przedsiębiorczości wśród młodzieży, nauka efektywnego prowadzenia i rozwijania własnej działalności, kreowanie i upowszechnianie postaw przedsiębiorczych oraz promowanie wiedzy na temat alternatywnych źródeł finansowania działalności gospodarczej w kontekście zabezpieczeń kredytów i poręczeń kredytowych.

Konkurs połączony był z zajęciami merytoryczno-warsztatowymi, które pracownicy SWP przeprowadzili w szkołach biorących udział w projekcie. Spotkania obejmowały tematykę związaną m.in. z biznes planem. Prowadzone były również konsultacje indywidualne, których celem była pomoc uczniom w pracy nad ich pomysłami.

W projekcie wzięło udział 80 uczestników z czterech szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie, Zespołu Szkół w Krzywiniu  oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie.

Każdy z nich musiał samodzielnie przygotować szczegółowy biznes plan dla wybranego przez siebie przedsięwzięcia gospodarczego.

Złożono 38 Biznes Planów, z których Komisja Konkursowa wyłoniła 10 najlepszych do drugiego etapu. W drugim etapie  uczestnicy przedstawili prezentację audio-wizualną przed Komisją Konkursową, która dokonała oceny i wyłoniła laureatów.

Zwycięzcą konkursu „Biznes z przyszłością” został Jan Klimek z I Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie. Drugie miejsce zajęła Patrycja Maćkowiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie, a trzecie Weronika Kośmider z I Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie.

Laureaci otrzymali nagrody w postaci laptopa (za I i II miejsce) i  tableta (za III miejsce).

 

Laureaci konkursu "Biznes z przyszłością" w 2017 roku: Jan Klimek, Patrycja Maćkowiak i Weronika Kośmider wraz z przedstawicielami instytucji organizujących projekt: dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Kościanie Ewą Bebą, wicestarostą Powiatu Kościańskiego Stefanem Stachowiakiem oraz dyrektorem Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie Bolesławem Ratajczakiem.


Nasz Ośrodek istnieje dzięki pomocy:

 • Powiat
  Kościański
 • Miasto
  Kościan
 • Gmina
  Kościan
 • Miasto i Gmina
  Czempiń
 • Miasto i Gmina
  Krzywiń
 • Miasto i Gmina
  Śmigiel
 • Powiatowy Cech
  Rzemiosła i Przedsiębiorczości
  w Kościanie
 • Stowarzyszenie
  Kupców Ziemi
  Kościańskiej
realizacja studiofabryka.pl